Zakres Usług

Konsultacja lekarska
Usługa Cena
Konsultacja lekarska (odliczane od pierwszego zabiegu) 100 zł
Peelingi Medyczne

Lorem ipsum dolor sit amet. Integer aliquam purus. Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum sapien massa ac turpis faucibus orci luctus non, consectetuer lobortis quis, varius in, purus. Integer aliquam purus. Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum sapien massa ac turpis faucibus orci luctus non, consectetuer lobortis quis, varius in, purus.

Usługa Cena
Peeling migdałowy 200 zł
Peeling pirogronowy 200 zł
TCA 300 zł
Yellow peel 400 zł
Terapia Przebarwień

Przebarwienia to widoczne gołym okiem plamki lub plamy, które są ciemniejsze od otaczającej je skóry. Bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego. Są nagromadzeniem w skórze melaniny, która jest barwnikiem produkowanym w odpowiedzi na promieniowanie UV. Czasami plamki mogą być wynikiem zwiększenia nie tylko ilości samego barwnika, ale także produkujących go komórek - melanocytów. Przebarwienia pojawiają się najczęściej na odsłoniętych fragmentach ciała: na czole, policzkach, nosie, grzbietach rąk i dekolcie. Występują u około 1/3 kobiet po 30. r.ż. i u ponad 90% kobiet po 50.r.ż.

Przyczyny powstawania przebarwień są różne. Mogą pojawiać się pod wpływem promieniowania UV, w szczególności gdy ekspozycji na słońce towarzyszą zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, np. podczas ciąży, doustnej antykoncepcji, menopauzy, niedoczynności (lub nadczynności) tarczycy czy terapii hormonalnych. Mogą być także wynikiem chorób ogólnoustrojowych, np. chorób wątroby lub efektem działania substancji fotouczulających, znajdujących się w kosmetykach lub lekach, również tych przyjmowanych drogą doustną. Wreszcie, pojawianie się przebarwień może mieć podłoże genetyczne.

Najczęstsze rodzaje przebarwień to: piegi, plamy soczewicowate (starcze), melasma (ostuda), odczyny fototoksyczne (np. po lekach lub ziołach) i przebarwienia pozapalne. Te ostatnie powstają w miejscach, w których wcześniej występowały zmiany trądzikowe, wysypki skórne, oparzenia słoneczne, urazy lub uczulenia. Podstawą leczenia przebarwień jest przede wszystkim skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. W leczeniu przebarwień swoje miejsce znalazły m.in. takie metody jak: peelingi medyczne i mezoterapia iniekcyjna.

"Lightening Peel" to trzy sprawdzone i skuteczne substancje rozjaśniające przebarwienia różnego pochodzenia. Jest to formuła substancji aktywnych o intensywnym działaniu rozjaśniającym i depigmentacyjnym.

Rozjaśnia melaninowe przebarwienia skóry różnego pochodzenia. Kwas kojowy i fitowy działają na inhibitory enzymów odpowiedzialnych za wewnętrzną biosyntezę melaniny. Regulują stężenie związków żelaza, których udział w powstawaniu przebarwień w wyniku osadzania się hemosyderyny został wielokrotnie udowodniony. Połączenie substancji depigmentujących z kwasem glikolowym pozwala na jednoczesne stymulowanie odbudowy tkanki skórnej i ułatwia penetrację czynnikom rozjaśniającym.

Jak wygląda zabieg Lightening Peel?

Lightening Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą. Następnie na skórze rozprowadza się preparat Lightening Peel. Zmywa się go w momencie, kiedy zaczyna pojawiać się rumień. Peeling jest dezaktywowany specjalnym preparatem neutralizującym, a następnie zmywany wodą. Około 3 dnia po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać i musi być intensywnie nawilżana. Pacjenci wykonujący ten peeling powinni stale stosować ochronę przeciwsłoneczną. Ten zabieg może być wykonywany co 15-20 dni, aż do osiągnięcia pożądanych efektów, lub według indywidualnego cyklu ustalonego przez lekarza.

Kiedy zrobić Lightening Peel?

 • Melasma powierzchniowa i średnia
 • Przebarwienia po zapalne
 • Przebarwienia słoneczne (lentigosolari)
 • Ujednolicenie koloru skóry

Cosmelan® jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Jest bezpieczny.

Wskazania:

Plamy o podłożu hormonalnym (melasma). Oprócz wyrównania kolorytu skóry nawilża ją, zwęża pory, zapobiega powstawaniu zaskórników, stanów zapalnych i łojotoku.Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Procedura zabiegowa:

Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan® działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.


Preparaty wchodzące w skład zestawu Cosmelan®:


 • Płyn odtłuszczający - nakładany w gabinecie głęboko oczyszcza, usuwa, martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę, zwiększa penetrację składników aktywnych maski Cosmelan 1.

 • Maska Cosmelan 1 - maska zawierająca substancje o działaniu depigmentacyjnym. Preparat nakładany jest na skórę w gabinecie po wcześniejszym jej przygotowaniu za pomocą płynu odtłuszczającego. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji Cosmelan®. Głównym celem zabiegu jest eliminacja plam (melasma).

 • Krem Cosmelan 2 - krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Gwarantuje trwałość terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Poza tym posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, co oznacza, że jest szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej, zapobiega hiperpigmentacji. Chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem Cosmelan 2 ma również działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące.

Efekty stosowania:

Stopień zanikania plam - w 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Dobrze jest uświadomić pacjentowi, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może on widzieć cień w miejscu gdzie poprzednio było zlokalizowane. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Peeling TCA (kwas trichlorooctowy)

Wskazania:

 • zmarszczki
 • fotostarzenie
 • wiotkość skóry
 • blizny potrądzików
 • plamy soczewicowate

Działanie:

Kwas trójchlorooctowy powoduje usunięcie warstwy naskórkowej i zastąpienie jej nowym naskrórkiem. Na poziomie skóry właściwej silnie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny – remodeling.

Po zabiegu:

Przez kilka dni po zabiegu złuszcza się naskórek stopniowo odsłaniając nowowytworzoną warstwę. Skóra staje się napięta, mogą pojawić się czerwone plamki, ma ciemniejszą barwę.

Efekty zabiegu:

 • rozświetlenie i rozjaśnienie skóry
 • zwiększenie napięcia
 • spłycenie zmarszczek
 • zmniejszenie przebarwień
 • spłycenie blizn potrądzikowych
Mezoterapia Igłowa

Jest to technika wykonywana przez wykwalifikowanych lekarzy, gdyż wymaga postawienia diagnozy, odpowiedniego doboru leku, kontrolowanego uszkodzenia skóry oraz weryfikacji rezultatów.

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Znacznie rzadziej koktajle lecznicze są indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Efekty

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Stosowane preparaty:

 • Mesoaroma coctails
 • Restylane Skinbooster Vital

Restylane Skinbooster Vital

Jest to jałowy, przezroczysty żel zawierający stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego.

Zastosowanie:

 • przywracanie równowagi wodnej skóry
 • wzmacnianie struktury skóry
 • poprawa elastyczności skóry
 • w badaniach klinicznych z użyciem preparatu Restylane u pacjentów odnotowano utrzymanie się istotnej poprawy elastyczności i struktury skóry do 6 miesięcy od pierwszego zabiegu

Środki ostrożności:

 • należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leków przeciwzakrzepowych takich jak aspiryna, polocard, acenocumarol, heparyna
 • należy unikać nasłonecznienia oraz bardzo niskich temperatur do czasu aż ustąpi zaczerwienienie i obrzęk
 • należy poinformować lekarza o wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem implantów nieopartych na kwasie hialuronowym

Działania niepożądane:

 • przejściowa obecność palpacyjnie wyczuwalnych guzków
 • sinienie, rumień, swędzenie, obrzęk, ból, tkliwość w miejscu umieszczenia implantu
 • stan zapalny w miejscu iniekcji
 • w bardzo rzadkich przypadkach obserwowano utrzymanie zgrubień śródskórnych przez kilka miesięcy

Zalecana seria zabiegów z użyciem tego produktu to trzy zabiegi w czterotygodniowych odstępach czasu. Na ogół co 6 miesięcy wykonuje się zabiegi podtrzymujące jednak zarówno efekt zabiegu jak i preferencje Pacjentów mogą się różnić w poszczególnych przypadkach.

Usługa Cena
Neauvia hydro deluxe 900 zł
kolagen Linerase 900 zł
Osocze Bogatopłytkowe - Regeneris

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Usługa Cena
Twarz 700 zł
Twarz + szyja + dekolt 1200 zł
Leczenie łysienia 700 zł
Redukcja zmarszczek toksyną botulinową typu A

Działanie toksyny botulinowej polega na trwałym połączeniu z płytką nerwowo- mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. Do powrotu przekazywania impulsów dochodzi stopniowo wraz z tworzeniem się nowych zakończeń nerwowo- mięśniowych. Początek działania po 1-3 dniach, pełny efekt po 2 tygodniach. Czas trwania efektu 3-4 miesiące. Zabieg można powtórzyć po 6 miesiącach.

„Chociaż efekt toksyny botulinowej jest przejściowy, regularna terapia zapobiega rozwojowi zmarszczek mimicznych czoła i kurzych łapek”.

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli:

 • Chcesz skorygować zmarszczki mimiczne twarzy
 • Zależy Ci na szybkich efektach

Efekty zabiegu

Botoksem (czyli toksyną botulinową typu A) możemy skutecznie korygować następujące zmarszczki:

 • zmarszczki podłużne czoła – lwia bruzda
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
 • zmarszczki dolnej powieki
 • zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza
 • zmarszczki nosa
 • wygładzenie brody

Wpływając na siłę pracy mięśni mimicznych możemy również:

 • korygować tzw. uśmiech dziąsłowy
 • unieść kąciki ust
 • unieść brwi

Czas działania

Pierwsze efekty widoczne są po 3 dniach. Pełny efekt pojawia się po 2 tygodniach i utrzymuje się od 3 do 8 miesięcy.

Czas trwania zabiegu: 20-30 minut

Mechanizm działania

Botoks hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe poprzez blokowanie uwalniania neurtransmitera (acetylocholiny) z zakończeń nerwowych, skutkiem czego jest znaczne zmniejszenie napięcia mięśni. Osłabione mięśnie mimiczne z mniejszą siłą marszczą skórę, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek.

Przebieg zabiegu

Podczas konsultacji i badania określimy miejsca iniekcji (zastrzyku) i ilość substancji leczniczej potrzebnej do uzyskania pożądanego efektu. Następnie precyzyjnie odmierzone ilości preparatu wstrzykujemy za pomocą bardzo cienkiej igły. Całość zajmuje ok. 20-30 minut.

Po zabiegu

Przez 48 godzin po zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszych 4 godzin, należy unikać wszelkich czynności, które mogłyby spowodować przemieszczenie się preparatu i wywołać działania niepożądane: nie wolno uciskać miejsc podania preparatu ani wykonywać wysiłku fizycznego z głową pochyloną do przodu.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia w miejscach nakłuć i nieznaczny, szybko ustępujący obrzęk.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • nadwrażliwość na składniki preparatu
 • infekcje w miejscu planowanego podania preparatu
 • zespół Eatona Lamberta,
 • miastenia rzekomoporaźna
 • stwardnienie zanikowe boczne
 • jednoczesne stosowanie leków: gentamycyna, amikcyna, leki  zwiotczające mięśnie

Działania niepożądane

Nawet najlepiej wykonany zabieg może wywołać działania niepożądane. Zdarza się to bardzo rzadko i nie są one trwałe – utrzymują się, stopniowo ustępując, tyle ile działa toksyna botulinowa typu A, czyli od 3 do 8 miesięcy. Działania niepożądane mogą być też wynikiem niezastosowania się do wskazań pozabiegowych. Zaliczamy do nich: opadającą powiekę, zespół suchego oka, podwójne widzenie, obniżenie czoła, dolegliwości bólowe głowy.


Cena zależy od ilości zużytego materiału - 24 zł/jednostka

Leczenie nadpotliwości i chorób neurologicznych toksyną botulinową typu A

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli:

 • Borykasz się z problemem nadmiernego pocenia
 • Zależy Ci na szybkim zniwelowaniu problemu

Efekty zabiegu

Podanie preparatu toksyny botulinowej typu A pozwala na szybkie zahamowanie nadmiernego wytwarzania potu, szczególnie w rejonach:

 • pach
 • dłoni
 • stóp

Czas działania

Znaczna redukcja wytwarzania potu w okolicy poddanej zabiegowi utrzymuje się przez okres ok. 6 miesięcy.

Mechanizm działania

Botoks, hamując wydzielanie acetylocholiny z zakończeń nerwowych, blokuje przewodzenie impulsów z nerwów do gruczołów potowych, co skutkuje zahamowaniem wytwarzania potu.

Przebieg zabiegu

Po zakwalifikowaniu do zabiegu, w planowanie miejsce podania preparatu stosujemy znieczulenie miejscowe – krem Emla. Sam zabieg polega na śródskórnym podaniu odpowiednio przygotowanego preparatu toksyny botulinowej. Całość trwa ok. 1 godziny.

Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Zmiany te ustępują samoistnie po paru dniach i nie wymagają leczenia.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • nadwrażliwość na składniki preparatu
 • infekcje w miejscu planowanego podania preparatu
 • zespół Eatona Lamberta,
 • miastenia rzekomoporaźna
 • stwardnienie zanikowe boczne
 • jednoczesne stosowanie leków: gentamycyna, amikcyna, leki zwiotczające mięśnie
Usługa Cena
Nadpotliwość pach 1500 zł
Nadpotliwość rąk 1500 zł
Nadpotliwość stóp 1500 zł
Migrena 700-1000 zł
Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Wypełnianie zmarszczek:

Okolice: bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, bruzdy wokół ust, zmarszczki podłużne i poprzeczne czoła

* cena zależy od ilości zużytego materiału


Modelowanie i powiększanie ust

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

 • Odmłodzić swoje usta
 • Zwiększyć objętość i nawilżenie ust
 • Poprawić kontur i kształt ust

Efekty zabiegu

 • podkreślenie konturu ust
 • zwiększenie objętości ust
 • poprawa nawilżenia ust
 • podniesienie kącików ust
 • poprawa symetrii ust
 • redukcja zmarszczek wokół ust (tzw. zmarszczki palacza)

Czas działania

Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy i jest uzależniony od rodzaju i ilości użytego preparatu, cech osobniczych i środowiskowych pacjenta.

Przebieg zabiegu

Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu stomatologicznym lub przy użyciu kremu znieczulającego Emla. Poprzedzony jest konsultacją lekarską. Preparat podawany jest przy użyciu igły lub tępo zakończonej kaniuli. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Mechanizm działania

Zabieg polega na wypełnieniu ust kwasem hialuronowym. Do powiększania i modelowania ust stosuje się specjalnie do tego przystosowane preparaty usieciowanego kwasu hialuronowego, dzięki czemu możliwa jest korekcja konturu i kształtu ust oraz zwiększenie ich objętości i poprawa nawilżenia.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • kolagenozy
 • alergia na składniki preparatu
 • stany zapalne skóry np. opryszczka
 • niewyrównana cukrzyca, nadczynność tarczycy
 • aktywna choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
 • świeża opalenizna (na 2 tyg.przed zabiegiem),
 • blizny przerosłe i keloidy nie kwalifikują się do terapii laserem frakcyjnym

Działania niepożądane

Tuż po zakończeniu zabiegu mogą pojawić się obrzęk i krwiaki – utrzymują się ok. 1 tygodnia i nie wymagają leczenia.

Usługa Cena
Wypełnianie zmarszczek (modelowanie i uwydatnianie ust, modelowanie twarzy) 900 zł
wolumetria twarzy 1200 zł
Nici liftingujące APTOS

NICI LIFTINGUJĄCE APTOS
Lifting twarzy i ciała bez skalpela

Metody odmładzania Aptos zostały wynalezione 16 lat temu i są stale rozwijane, oferując szeroką paletę możliwości korygowania ptoz –  opadania tkanek miękkich, przywracając ich pierwotne położenie.
Rozpuszczalne nici APTOS – Light Lift i Exellence są stworzone na bazie bioabsorbowalnego materiału (kwasu polimlekowego), który wchłania się całkowicie w ciągu 360 dni. Wprowadzone poprzez pojedyncze nakłucia, tworzą rusztowanie, które podtrzymuje opadające tkanki. Efekty utrzymują się do dwóch – trzech lat.

Wskazania do zabiegu APTOS

Zabiegi wykonane techniką APTOS likwidują tzw. chomiki, poprawiają owal twarzy, napinają zwiotczałą skórę. Stosuje się je także do podniesienia łuków brwiowych i uniesienia kącików ust. Wprowadzone w okolicach kości policzkowych, powodują przywrócenie naturalnej objętości tego obszaru (likwidują tzw. dolinę łez).
Dodatkowy efekt odmładzający wywołuje kwas polimlekowy, który pobudza rewitalizację skóry i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz.

Jak wygląda zabieg APTOS?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu nasiękowym (preparat znieczulający wstrzykuje się za pomocą igły lub kaniuli). Nici są wprowadzane poprzez punkty wkłucia za pomocą dostosowanej do danego obszaru zabiegowego igły prowadzącej.
Nie wykonuje się nacięć skóry ani szycia chirurgicznego.

Postępowanie po zabiegu

W ciągu pierwszych 24 godzin należy przykładać zimny kompres. Przez 2-3 dni zaleca się ograniczenie spożywania gorących napojów i posiłków.
W okresie około 2 tygodni od przeprowadzenia zabiegu należy ograniczyć aktywność mimiki twarzy, nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego np. fitness, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. sauny i kąpieli w basenie.
Szczegółowe zalecenia zależą od rodzaju przeprowadzonego zabiegu.

Przeciwwskazania

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciężka choroba somatyczna,
 • choroby tkanki łącznej,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • nadciśnienie II i III stopnia,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zaburzenia psychiczne i neurotyczne,
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji,
 • tendencja do tworzenia blizn przerostowych i bliznowców,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
 • ciąża i laktacja,
 • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym,
 • indywidualna nietolerancja na preparaty stosowane w trakcie procedury (np. na znieczulenie)
Usługa Cena
Cena zabiegu zależna od obszaru 1500-6000 zł
Nici PDO

First Lift – Lifting Twarzy

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli chcesz:

 • uzyskać efekt liftingu – zwiększyć napięcie, zagęścić, ujędrnić skórę
 • pozbyć się drobnych zmarszczek
 • poprawić jakość i nawilżenie skóry
 • poprawić objętość twarzy
 • spłycić zmarszczki mimiczne
 • rozjaśnić skórę
 • zmniejszyć pory
 • spłycić blizny potrądzikowe
 • poprawić napięcie skóry i spłycić zmarszczki szyi i dekoltu

Wskazania do zabiegu

 • zmarszczki mimiczne (podłużne i poprzeczne czoła, kurze łapki)
 • uniesienie zewnętrznych odcinków brwi
 • zmniejszenie tzw. worków pod oczami – modelowanie dolnej powieki
 • wydatne bruzdy nosowo – wargowe
 • zmarszczki marionetki
 • modelowanie bródki
 • modelowanie ust
 • redukcja chomików
 • poprawa napięcia skóry twarzy
 • poprawa napięcia skóry szyi i dekoltu
 • modelowanie podbródka
 • blizny potrądzikowe
 • inne

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu rozpuszczalnych polidioksanonowych nici (PDO) w okolicę zabiegową z zastosowaniem specjalnych, bardzo cieniutkich, jałowych igieł. Procedura jest prawie bezbolesna.

Efekt zabiegu

Po wprowadzeniu rozpuszczalnych nici PDO uzyskujemy natychmiastową poprawę wyglądu.
Po dwóch tygodniach rozpoczyna się proces produkcji nowego kolagenu i elastyny i trwa do 8 miesięcy (czas w jakim nić ulega całkowitemu wchłonięciu). Pełen efekt zabiegu widoczny jest w zależności od okolicy zabiegowej w okresie od 2 do 6 miesięcy i utrzymuje się do 2 lat.

Główne efekty zabiegu to:

 • lifting skóry – zwiększenie napięcia skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • efekt odmłodzenia skóry – poprawa napięcia, elastyczności, gęstości i nawilżenia skóry
 • spłycenie porów
 • wymodelowanie wybranych okolic poprzez nadanie lub zmniejszenie objętości.

Mechanizm działania

Rozpuszczalne nici PDO – First Lift – wykonane są z polidioksanonu. Jest to w pełni bezpieczna, biodegradowalna substancja stosowana w medycynie od bardzo dawna.

Nić PDO wprowadzona do organizmu:

 • pobudza proces neokolagenezy – tworzenia się endogennego kolagenu (białka zapewniającego skórze odpowiednią gęstość,  jędrność i napięcie.
 • stymuluje produkcję elastyny – białka nadającego skórze sprężystość i elastyczność
 • zwiększa syntezę kwasu hialuronowego – poprawia nawilżenie skóry
 • zmniejsza napięcie mięśni mimicznych dzięki czemu uzyskujemy efekt spłycenia zmarszczek mimicznych, bardziej naturalny od tego jaki daje toksyna botulinowa
 • nić PDO wprowadzona do tkanki tłuszczowej wykazuje działanie lipolityczne – powoduje zanik tkanki tłuszczowej
Usługa Cena
Lifting czoła 700 zł
Uniesienie brwi 700 zł
Lifting szyi i dekoltu 1000 zł
Lipoliza iniekcyjna Aqualyx

AQUALYX – INTRALIPOTERAPIA INIEKCYJNA

Skuteczne modelowanie sylwetki

Czym jest Aqualyx?

Aqualyx jest jedynym na świecie, zarejestrowanym preparatem do iniekcyjnego zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej. Wstrzyknięty powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, z których transportowany do wątroby tłuszcz zostaje wydalony z organizmu przez nerki.

Na czym polega intralipoterapia?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu Aqualyx w tkankę tłuszczową przez specjalną igłę przeznaczoną do wykonywania tego zabiegu.

Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra
 • „bryczesy”
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
 • ginekomastia
 • tłuszczaki
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

Wskazania dla pacjenta:

Najlepsze efekty osiągane są u pacjentów z prawidłową masą ciała lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Aqualyx jest szczególnie wskazany w okolicach, w których tkanka tłuszczowa nie znika pomimo diety i ćwiczeń (biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan).

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Zabieg jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut.

Po zabiegu.

Po zabiegu odczuwa się lekkie pieczenie, swędzenie oraz tkliwość miejsca poddanego zabiegowi. Są to pożądane objawy świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kilka kolejnych dni można zaobserwować obrzęk i zaczerwienienie. Skóra będzie lekko bolesna. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych mogą pojawić się krwiaki w miejscu wstrzyknięcia.

Przeciwwskazania do zabiegu Aqualyx

 • ostre choroby nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • choroby tarczycy
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
 • stosowanie leków rozrzedzających krew
 • ciąża i karmienie piersią
Usługa Cena
Aqulyx od 400 zł
Leczenie bruksizmu toksyną botulinową typu A

Bruksizm, częściej nazywany po prostu nocnym „zgrzytaniem zębami” jest schorzeniem, które tylko z pozoru jest całkiem niewinne. Bruksizm prowadzi do rozchwiania zębów, ich ścierania, pękania szkliwa, zaburzeń prawidłowego zgryzu. W następstwie bruksizmu może dochodzić do stanów zapalnych, a nawet zwyrodnień w stawach skroniowo-żuchwowych, przewlekłych bólów głowy czy nawet migren.

Wskazania

Bruksizm czyli nocne zgrzytanie zębami lub inaczej zaburzenie ruchowego narządu żucia jest wskazaniem do leczniczego ostrzykiwania preparatem Azzalure.

Efekty

W efekcie ostrzykiwania obszaru mięśnia żwacza, jego ruchliwość znacząco się zmniejsza, przez co wyeliminowane jest zaciskanie szczęki i tarcie zębami. Usunięcie samej przyczyny niekontrolowanych ruchów żwaczy pozwala uniknąć poważniejszych konsekwencji schorzenia.

Szczegóły zabiegu

Preparat Azzalure został przygotowany z najwyższą starannością o bezpieczeństwo Pacjenta, dlatego też każda jego dawka pakowana jest przez producenta unikalną, całkowicie bezpieczną metodą, w minimalnych dawkach, co powoduje, że korzystając z naszego zabiegu posiadasz gwarancję, że preparat, który aplikuje Ci lekarz jest całkowicie nowy i przeznaczony wyłącznie dla Ciebie.

Zabieg preparatem Azzalure jest wykonywany wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej, który przy pomocy cieniutkiej igły dokonuje iniekcji precyzyjnie odmierzonej dawki preparatu we właściwe obszary: mięśnie żwacza. Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy niezbędny wywiad lekarski, który pozwala na bezpieczne dla Pacjenta przeprowadzenie procedury ostrzykiwania. Poza tym przeprowadzenie procedury nie wymaga innych przygotowań.

Sam zabieg wraz z konsultacją trwa od 15 minut do maksymalnie pół godziny, dzięki czemu Pacjent może błyskawicznie powrócić do swojego normalnego trybu życia.

Poddanie się ostrzykiwaniu preparatem Azzalure jest praktycznie bezbolesne, a jedynym odczuciem, jakie mu towarzyszy jest lekkie wrażenie nakłuwania skóry. Jednak w przypadku Pacjentów, o niskim progu odporności na ból, umożliwiam oczywiście zastosowanie znieczulenia miejscowego, aby zabieg nie wiązał się dla nich z dodatkowym stresem.

W niektórych przypadkach, u Pacjentów o szczególnie wrażliwej skórze przez około godzinę po zakończeniu zabiegu może utrzymywać się efekt lekkiego zaczerwienienia skóry, który znika samoczynnie. Innym możliwym skutkiem ubocznym zabiegu może być niewielka widoczna ranka po nakłuciu – jednak ze względu na minimalne rozmiary igły stosowanej przez lekarza jest ona praktycznie niezauważalna.

Wskazania pozabiegowe

Po wykonaniu zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do zwykłego trybu życia. Istotne jest jednak, aby przez kilka dni po wykonaniu procedury traktować ostrzyknięte obszary ze szczególną delikatnością – unikać rozmasowywania obszarów pozabiegowych i nadmiernego ich ugniatania.

Usługa
Leczenie bruksizmu preparatem Azzalure
Leczenie migreny toksyną botulinową typu A

Czy leczenie migreny Botoxem jest skuteczne?

Jednym ze sposobów walki z migreną jest zabieg z użyciem  toksyny botulinowej typu A.

Badania kliniczne PREEMPT1 oraz PREEMPT2 wykazały, że Botox ma spory potencjał redukowania ciężkości przewlekłej migreny. Osoby poddawane wielokrotnym iniekcjom toksyny w okolicę głowy oraz szyi raz na 14 dni, zaobserwowały zmniejszenie liczby dni migrenowych.

Obniżyła się również sumaryczna liczba godzin, w których osoby te odczuwały ból. Dodatkowo, badanie wykazało, że jest to lek bezpieczny, dobrze tolerowany a występowanie  niepożądanych objawów występowało rzadko. Autorzy badań PREEMPT podkreślają, że współczynniki dla Botoxu względem placebo wyraźnie pokazują wyższość toksyny. Jednak, amerykański neurolog, dr A. Mauskop z New York Headache Centre podkreśla, że wielu naukowców uważa, że jak na rewolucyjną terapię nie są one jednak wyraźnie zaznaczone. Sceptycy uważają również, że mechanizm działania Botoxu na zmniejszenie objawów bólowych jest wciąż nie do końca poznany, dlatego niepewny i poniekąd budzący wątpliwości. Mimo wszystko, Botox został zarejestrowany jako środek do leczenia przewlekłego typu migreny, w 2010 roku przez władze brytyjskie, a w 2011 przez amerykański urząd FDA. Możliwe jest również stosowanie tej metody w Polsce.      

Zabieg leczenia migreny z zastosowaniem toksyny botulinowej typ A przeznaczony jest dla osób, których częstotliwość dni migrenowych przekracza 14 dni w miesiącu. Terapia ta, zwykle wykonywana jest po uprzedniej konsultacji neurologicznej. Zabieg polega na ostrzykiwaniu odpowiednich części głowy, a dokładniej 16 punktów "spustowych", których aktywacja wywołuje napady bólowe. Zadaniem Botoxu jest zablokowanie uwalniania neuroprzekaźników związanych z powstaniem bólu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się ok 6 miesięcy, co oznacza, że efekt leczenia nie jest permanentny. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji. Pierwsze efekty leczenia zauważalne są po tygodniu.

Należy podkreślić, że nie jest to zabieg, który pozwoli na całkowite pozbycie się migreny. Jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę duży dyskomfort i obniżenie jakości życia, jakie niesie za sobą przewlekła postać migreny, nawet najmniejsza ulga w objawach staje się dla pacjentów istotna.