Aktualności

Przebarwienia, czyli niechciana pamiątka po wakacjach

2017, 10 Października
przebarwienia-czyli-niechciana-pamiatka-po-wakacjach

Kiedy lato i wakacje dobiegają końca, bardzo często okazuje się, że oprócz wspaniałych wspomnień, tysięcy zdjęć i nowych znajomości pozostają z nami również inne pamiątki. Piękna opalenizna po pewnym czasie schodzi, a na twarzy uwidaczniają się nieestetyczne przebarwienia. Jeśli chcemy się ich pozbyć, musimy skorzystać z pomocy specjalisty.

Ponad połowa przebarwień powstających na naszej skórze to właśnie wynik działania promieni słonecznych, dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna i ograniczenie czasu spędzanego na słońcu, zwłaszcza wtedy, kiedy świeci ono najintensywniej. Przebarwienia dodają nam lat (niektórzy nawet twierdzą, że postarzają nas o wiele bardziej niż zmarszczki), a kiedy się pojawią, walka z nimi może być naprawdę trudna i nawet najdroższe kosmetyki rozjaśniające i złuszczające, choć z pewnością pomogą nam nieco wyrównać koloryt skóry, nie usuną przebarwień.

Medycyna estetyczna kontra przebarwienia

Przebarwienia to zmiany pigmentacyjne – złogi melaniny ciemnego barwnika naszej skóry i tęczówek oczu. Przyczyną powstawania przebarwień mogą być między innymi zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne, niektóre choroby i leki oraz niekorzystne działanie na naszą skórę promieniowania UV. Kiedy pojawią się przebarwienia jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem, które może nie tylko je znacznie zmniejszyć, ale również usunąć, są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Fototerapia BBL doskonale radzi sobie z przebarwieniami. To dzięki niej możemy skutecznie zmniejszać i likwidować "wakacyjne pamiątki" powstałe na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Na tym jednak nie koniec. Ten bardzo nowoczesny zabieg doskonale niweluje również oznaki starzenia, dzięki niemu skóra przez długi czas będzie więc wyglądała młodo i zdrowo.

Jak to działa?

Energia świetlna wytwarzana podczas zabiegu delikatnie rozgrzewa górne warstwy skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu, aktywuje procesy regeneracyjne i co bardzo ważne w przypadku przebarwień, redukuje nadmiar melaniny. Fototerapia BBL przywraca naszej skórze naturalne piękno, zdrowy jednolity kolor, gładkość i elastyczność. Po zabiegu skóra w miejscu przebarwień robi się ciemniejsza, nie martwcie się jednak, to zupełnie normalny i w tym przypadku bardzo pożądany objaw. Dzieje się tak dlatego, że intensywne światło wysyłane w głąb skóry, zostaje wychwycone przez melaninę, która z kolei zostaje wypalona i wraz ze wzrostem nowych komórek skóry wychodzi na zewnątrz. Musicie uzbroić się w cierpliwość, przebarwienia mogą wydostawać się na powierzchnie skóry przez dobrych kilka, a nawet kilkanaście dni po zabiegu.

Dzięki fototerapii bardzo skutecznie pozbywamy się płytkich przebarwień. Czasem wystarczy nam tylko jeden zabieg, a czasem po upływie 2-3 tygodni należy wykonać kolejny. Wszystko jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego niezmiernie ważne jest tu odpowiednie podejście do pacjenta, właściwa ocena przebarwień i uzyskanych po zabiegu efektów. Warte uwagi jest również to, że zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Najczęściej od razu po jego wykonaniu można wrócić do codziennych czynności, a nawet wykonać delikatny makijaż. Pamiętajcie jednak, że skóra po fototerapii jest bardzo wrażliwa, dlatego nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych.

Peeling laserowy

To również zabieg, który pomaga przywrócić skórze młody wygląd i pozbyć się przebarwień posłonecznych. Precyzyjnie nakierowany na wybraną partię skóry promień lasera usuwa zmienioną warstwę skóry, jednocześnie aktywując proces gojenia się, w efekcie nowe komórki szybko zajmują miejsce usuniętych w czasie zabiegu, przebarwienia znikają lub znacznie się zmniejszają, a skóra nabiera blasku i młodego wyglądu. O tym, ile zabiegów należy wykonać, zawsze decyduje lekarz, który na wstępie oceni stan skóry, a później dokładnie będzie obserwował uzyskiwane efekty. Bardzo ważna jest również możliwość niezwykle precyzyjnego dostosowania intensywności zabiegu indywidulanie do każdego pacjenta.

Pierwsze efekty zauważalne są już po 2-4 dniach od wykonania zabiegu, a więc naprawdę bardzo szybko. Pamiętajcie o tym, że skóra po peelingu laserowym będzie bardzo wrażliwa na działanie promieni UV, dlatego bezwzględnie należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, nie wspominając już o korzystaniu z solarium. Koniecznie należy również stosować kosmetyki gwarantujące maksymalną ochronę przed promieniowaniem UV, aż do momentu całkowitego zagojenia się podrażnionej skóry.

Usuwanie przebarwień jest o wiele trudniejsze, jeżeli mamy do czynienia z przebarwieniami głębokimi, wtedy w pierwszej kolejności należy poznać przyczynę ich występowania. Bardzo często pojawiają się one wyniku chorób lub zaburzeń w funkcjonowaniu naszego organizmu i wymagają zastosowania terapii farmakologicznej. Ich usuwanie jest bardziej skomplikowane i niestety nie zawsze możemy pozbyć się ich całkowicie.


źródło: http://kobieta.wp.pl/